פוסטים באמנויות, תרבות ובידור Uncategorized עזים בדרך המשי: איפה לעזאזל אנחנו?

עזים בדרך המשי: איפה לעזאזל אנחנו?

התרחקנו בלוגים, והלחנו פוסטים אינסופיים על האדמה הקסומה והלא-מבוקרת הזו שהובנה כמרכז אסיה. עם זאת מהי מרכז אסיה? איפה לעזאזל העזים? אני מאמין שהגיע הזמן שנמלא את המבקרים שלנו באזור כמו גם מדוע החלטנו לנסוע לכאן.

מהי מרכז אסיה?:

מרכז אסיה מורכב משש מדינות: אפגניסטן, קזחסטן, קירגיזסטן, טג’יקיסטן, טורקמניסטן כמו גם אוזבקיסטן.

ימינו מרכז אסיה
היסטוריה קצרה:

שיטה נהדרת לקבל תחושה לאזור היא להבין קצת על מה שקרה מזמן. אני מבין שאתה לא ממש כאן לשיעור היסטוריה אז אני אעשה את זה מהיר.

330 לפנה”ס: אלכסנדר המקדוניה השמאלית המצוינת כמו גם כבשו חלק גדול ממרכז אסיה כמו גם כמה מהקוש ההינדי בהודו.

350 לפנה”ס-(ניתן לטעון) היום הנוכחי: דרך המשי המצוינת נולדת מהשאלה כמו גם אגדות כיבושיו של אלכסנדר, כמו גם לאט רשת של מסלולי מסחר מתחילים לצעוק עם מרכז אסיה, המשתרעת מטורקיה כמו גם מערבית רוסיה כל השיטה לסין. מעולם לא היה דרך משי אחת, עם זאת, הרבה מסלולים שונים כמו גם עמדות מסחר שהתרחשו עם כל המדינות המזרחיות המרכזיות, גם המזרח התיכון כמו גם חלקים מאירופה. סין די ניהלה את המופע ששלח משי, נייר, חרסינה כמו גם עשבי תיבול מרפא מערבה, בעוד שהאוריינט קיבלו סוסים, זהב, כסף כמו גם שנהב שהגיעו לכיוון השני.

שביל דרך המשי ברחוב המשי העתיק במרכז אסיאתה הוא אולי הבולט ביותר בגלל היותו העולמות בכביש המידע הבין יבשתי הראשון כדת, אסטרונומיה כמו גם מתמטיקה נסעו בכבישים עם משמעות היסטורית יותר מכל סוג של מוצר חומרי.

680 לפנה”ס: האיסלאם משתלט על הבודהיזם באזור רק כמה שנים לאחר מותו של הנביא מוחמד.

1218 לפנה”ס: מושל בימינו קזחסטן הורג את אחד השליחים של צ’ינגיס (ג’ינגיס) חאן שנשלחו ממונגוליה, כמו גם את זה משתין מהכובש הגדול ביותר בכל הזמנים. הוא סוחף את צבאותיו בכל האזור. אף אחד לא יכול להתאים את כישורי הקשתים שלו כאשר צבאותיו נלחמים בשיטתם בכל השיטה לאוקראינה. עד מותו של צ’ינגיס בשנת 1227 יש לו את אחת האימפריות הגדולות בהיסטוריה.

פסל המנציח את צ’ינגיס חאן ליד אולן באטור במונגוליה 1271-98: מרקו פולו כמו גם נסיעות משק הבית שלו ברחבי מרכז אסיה, כמו גם מרקו מחבר את אחת מההיסטוריה של אפיות נסיעות מצוינות: “מסעות מרקו פולו”.

שנות ה- 1800: הרוסים באים כמו גם במהירות (ובזול) משתלטים על כל מרכז אסיה. הם מביאים עימם קוד שמלה חדש כמו גם ניסיון לביטול האיסלאם באזור (זה לא עבד).

המאה העשרים: המדיניות הרוסית, כמו קולקטיביזציה נדרשת כמו גם דיכוי פוליטי מתמשך נכה את האקלים הכלכלי של האזור כמו גם מוסרי. התמרמרות לשלטון הרוסי דלקת התקוממות רבות כמו גם מעוררת טרנספורמציה כמו גם מלחמת אזרחים.

1991: כל הרפובליקות הסובייטיות של ביטוח מרכז אסיה תביעות הסתמכות עצמית מרוסיה. כאשר הם מגהצים עולה מהארצות, לא הכל חיובי. סובסידיות מפסיקות להגיע מסנט פטרסבורג כמו גם רבות מהמדינות המרכזיות המזרחיות לסתיו למשבר כלכלי.

מרכז אסיה היום:

חלק גדול מאוכלוסיית מרכז אסיה מדברת רוסית כשפה מאחדת. בצפון קזחסטן כמו גם בערים רבות מזרחיות מרכזיות קיימת אוכלוסייה גדולה של רוסים אירואיים אתניים. עם זאת, תחושת האופנה הליברלית של רוסיה כמו גם התנהגות כנה נותרה רק בכיסים קטנים, כאשר חלק גדול מהאזור חוזר לעברו האסלאמי המקובל.

השפעתו של צ’ינגיס קאהן ממשיכה להדהד את האזור, כאשר כל רפובליקה מזרחית מרכזית מכריזה כי הוא צאצא ישיר של אבותיהם. גם כיום, מעקב אחר קו הדם של אחד חזרה לכובש הוא מקור לגאווה מצוינת.

האיסלאם הוא חלק גדול מהחיים עבור רבים מאסיאנים מרכזיים, אם כי מחוץ לאפגניסטן ישנם מעט קיצוניים במיוחד כמו גם מוסלמים רבים אפילו שותים אלכוהול כמו גם ללבוש מכנסיים קצרים! ישנם מסגדים בכל כפר כמו גם בעיירה, כמו גם רבים עולים לרגל למכה (חאג ‘).

מדוע בחרנו למצוא כאן?

מדברים על מרכז אסיה בגוונים מהוססים בקרב תרמילאים הרפתקנים. האזור הגדול והלא ידוע הזה במפה קורא לנו מאז ששמענו לראשונה סיפורים על שאלתו כמו גם המגוון התרבותי. אולי אחד המיקומים הבודדים בעולמנו שטרם “התגלה” על ידי התיירות ההמונית, מרכז אסיה יש את כל התיירות הראשונות ללא המון המבקרים.

האזור מתהדר בנוף הרים מדהים, סטפה עצומה, אגמים אלפיניים מסנוורים, ארכיטקטורה מבולבלת, חופים מקסימים, דיג מעולה, אנשים מסבירי פנים שלא יאומן, אורח חיים נוודים גוסס כמו גם כמה מהכוננים הנופיים ביותר בעולם. כל ההנאה הזו עוברת למנגינה האיטית ומסבירת פנים של האימאם צור איתנו קשר לתפילה שניתן לשמוע בכל סוג של מדינות אסלאמיות אלה.

אנחנו במרכז אסיה, מיקום עצום ומדהים עם משהו חדש לגלות בכל פינה. שכבנו עם משקי בית אזוריים בחצונם, עברנו על מסירות הרים ברגל כמו גם טרקים על סוס, סעדנו במסעדות של 5 כוכבים כמו גם כורסנו על כבש גרגירי טרי מהבור. ישנו בחללי מלונות מקסימים כמו גם חנינו תחת הכוכבים. גילינו על התרבות האסלאמית כמו גם על מסורות אזוריות המשתנות בין כל מדינה שכנה. נפקחנו את העיניים שלנו רחבות כמו שהם נמתחו אי פעם בידי הנסיעות העולמיות, כמו גם רק התחלנו. בקושי טבלנו את בהונותינו בבריכה העצומה שהיא מרכז אסיה כמו שאנחנו יכולים לומר בכנות … אנחנו אוהבים את זה.

האם כבר הבנת על מרכז אסיה? האם היית כאן או מקווה לבקר? בואו נבין למטה!

כמו הפוסט הזה? להצמיד אותו!

הצהרת אחריות: עזים בכביש הן שותף באמזון כמו גם סניף עבור כמה קמעונאים אחרים. המשמעות היא שאנו מבצעים עמלות אם אתה לוחץ על קישורים בבלוג שלנו כמו גם לרכוש מאותם קמעונאים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *