פוסטים באמנויות, תרבות ובידור Uncategorized בוהול לפני רעידת האדמה 2013: אגדת Baclayon, Dauis ו- Loboc

בוהול לפני רעידת האדמה 2013: אגדת Baclayon, Dauis ו- Loboc

. תושבי העיירה נעלו את עצמם בכנסייה, אך לא עבר זמן רב ונגמר להם האוכל והמים. להפתעתם, הופיע באור באור פלא בסמוך למזבח הכנסייה, שסיפק להם מים. הכנסייה הייתה רק מטר מהחוף אבל המים מהבאר היו טריים, דבר שהאנשים לא יכלו להסביר. עד היום ניתן לראות את הבאר בתוך הכנסייה ועדיין מספקים מים, שלדעתם רבים בעלי תכונות ריפוי.

סיפורי ניסים כמו זה הופכים את הכנסיות הישנות בפיליפינים יותר סקרנים, מעניינים יותר, מקסימים יותר. וזה אפילו לא משנה אם אתה מאמין להם או לא. תושבים רבים מאמינים שהם נכונים ו”אמיתות “אלה מוסיפות אופי וממד נוסף להיסטוריה המרתקת שכבר של אתרים דתיים אלה, שהרבה בדרך כלל היו מרכז העיר בתקופה הספרדית.

כנסיית דאואי
בוהול הוא אחד הפרובינציות העתיקות ביותר בפיליפינים. ואתה יודע מה זה מציין – כנסיות ישנות. יש כ -30 כנסיות קתוליות מרכזיות ברחבי מחוז האי ורבים מהם בני מאות שנים. לרוע המזל, לא הספקתי לראות את כולם מכיוון שזה לא היה באמת המטרה של הטיול הזה. סיירתי במשפחתי כדי לראות את אתרי התיירות הפופולריים ביותר באי, בעיקר בחלק הדרום -מזרחי, ואחי רצו לראות גם את הכנסיות. מאי פנגלאו ועד גבעות שוקולד בלבד, זיהינו ועצרנו בארבע כנסיות מדהימות שתפסו את תשומת ליבנו.

מה מכוסה במדריך זה?

כנסיית דאואי (גבירתנו של כנסיית ההנחה)
כנסיית Baclayon (כנסיית גבירתנו מההתעברות ללא רבב)
כנסיית לובוק (כנסיית סן פדרו)

רעיונות נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️ פוסטים:

כנסיית דאואי (גבירתנו של כנסיית ההנחה)

האגדה שקשרתי לעיל היא זו המקיפה את כנסיית דואס, הראשונה מבין ארבע הכנסיות שבדקנו באותו יום. דאואי הוא אחת משתי עיריות בלבד באי פנגלאו. זה בצד הפונה לאי הראשי בוהול. כנסיית דואס נראית בקלות מהאי הראשי מכיוון שהיא עומדת ליד החוף.

כנסיית דואס, הידועה יותר בשם כנסיית גבירתנו של ההנחה שלנו, הוקמה על ידי Fr. דייגו דה איילה ופר. ג’וזף גרגוריו מהוראת הישועית. אבל מה שאנחנו רואים היום הוא הכנסייה החמישית שנבנתה כאן. הארבעה הראשונים היו עשויים מחומרי אור והמבנה הנוכחי נבנה בשנת 1863 תחת הכומר פר. חוליו סלדנה.

לא יכולתי להבין מה הסגנון הדומיננטי של הכנסייה. מלבד העובדה שאני באמת לא יודע שום זיט על אדריכלות, זה פשוט היה מבלבל במבט ראשון. הסיבה לכך היא שהם שילבו סגנונות שונים. המחצית העליונה נראית ניאו -קלאסית, החצי התחתון הרומנסקי (אני חושב) והמגדל גותי. יש הטוענים שיש גם השפעות ביזנטיות כבדות אבל אני לא רואה אותן. אבל שוב, מה אני יודע?

חלון של מגדל כנסיית דואס
כנסיית דאואי
כנסיית דאואי
כל מה שאני בטוח עכשיו זה שהחלונות והמגדל נתנו לי ויברציות הוגוורטס במהלך ביקורי.

כנסיית Baclayon (כנסיית גבירתנו מההתעברות ללא רבב)

כנסיית Baclayon
גם ניסים אינם זרים לבקלאון השכן. כנסיית Baclayon ידועה בתמונות המסתוריות המופיעות על קירותיה. כיום, ישנם שניים המפוצצים את מוחם של תיירים. באחד מבצריו נמצא דימוי של פניו של אדם, שלרבים טוענים שהוא פדרה פיו של פיטרלצ’ינה, כומר קפוצ’ין מאיטליה. הדימוי המדהים האחר נמצא על הקיר ליד הכניסה למוזיאון. אומרים כי הדימוי דומה למרי הבתולה עם התינוק ישו.

תמונות “מופלאות” על קירות כנסיית Baclayon
האתר הוקם רשמית על ידי Fr. חואן דה טורס ופר. גבריאל סאנצ’ס מהקנייה הישועית ב- 17 בנובמבר 1596, מה שהופך אותה לכנסייה העתיקה ביותר בבוהול ואחת העתיקות ביותר בפיליפינים. אולם בשנת 1727 הוקם הבניין הנוכחי על ידי כ -200 פועלים מאולצים שקצרו אבני אלמוגים מהים. אף על פי שבנוי ישועי, נזכרות האוגוסטיניסטיות היו אלה שהתקנו חזית מודרנית יותר לכנסייה במאה ה -19.

גם כנסיית Baclayon עומדת בפני הים. יש פארק שמספק נוף טוב ומקום טוב להירגע ולהצעיר.

כנסיית לובוק (כנסיית סן פדרו)

אם היית בשייט בנהר לובוק, סביר להניח שצפית בגשר העצום הזה שעוצר פתאום ואבסורדי ממש לפני בניין ישן. אם מעולם לא היית בלובוק לפני כן ותלך בקרוב, אל תדאג כי לא תחמיץ את זה. זו אבסורד שאינו יכול לברוח מעיני התיירים. המבנה ההיסטורי שאותו נקבע להתנגש הוא כנסיית סן פדרו, המכונה גם כנסיית לובוק. הגשר כיום הוא טורנדו שקפא ממש כשזה עמד להריס את הכנסייה. אבל זה סיפור אחר.

כנסיית סן פדרו נחשבת לרביםבתור השני העתיק ביותר בבוהול. הכנסייה המקורית נבנתה בשנת 1602 אך היא נפלה לאסון. הכנסייה הנוכחית נבנתה למעלה מ -35 שנה לאחר מכן, בשנת 1638. לכנסיית לובוק שתי חזיתות. בצד אחד בארוק, בנוי באותה תקופה בה היה הישועים היה הכוח. מצד שני, מרפסת ניאו -קלאסית שהותקנה על ידי הזכרונות.

כנסיית לובוק
אני לא באמת אדם דתי. (בכלל לא.) אבל להיות דתי אינו תנאי מוקדם להעריך את ארבע הכנסיות הללו. בפרובינציה שהיא אחת הראשונות בפיליפינים המאמצות את הנצרות, הכנסיות הללו לא רק השפיעו, אלא אולי אפילו הפכו למרכז חייהם של תושבי העיירות הללו במאות האחרונות. אמנם אני מתחרט שלא ביליתי יותר זמן בכל פעם, אבל אני מסתפק בקדיון הזמן, לא משנה כמה קצר, לעצור, להסתכל ולהתפעל מהאתרים ההיסטוריים האלה.

הערה: המחבר לא בהכרח מאמין בנסים המתוארים בפוסט זה. פשוט שיתוף.

רעיונות נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️

פוסטים קשורים:

קבר קדוש סנדוגו: אנדרטה קומפקטית בדם בעיר תגבילארן, בוהול

סקירה: אתר הנופש של Bagobo Beach באי פנגלאו, בוהול

אזור השימור הפיליפיני טרסייר בלובוק, בוהול

שייט בנהר לובוק, בוהול: גשר מוזר וארוחת צהריים

5 חופים סנסציוניים באי פנגלאו, בוהול

סוף שבוע בבוהול: תכנית נסיעות לדוגמא ותקציב

אי פנדנון: חתיכת בוהול, טיול מסבו

Bohol: מדריך טיולים תקציבי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *