פוסטים באמנויות, תרבות ובידור Entertainment פריז: העיר האהובה עלי באירופה

פריז: העיר האהובה עלי באירופה

פורסמה: 8/25/08 | 25 באוגוסט 2008

הערה: זהו אחד המאמרים הראשונים שכתבתי אי פעם. זה לא הכי טוב. אבל זה חלק מהמסע שלי, אז הוא נשאר בבלוג. למאמרים עדכניים (ומפורטות) בהרבה בפריס, לחצו כאן.

פריז. משוררים, אמנים, מחזאים, סופרים, עיתונאים, מדינאים, ועוד ועוד, כולם כתבו על עיר האור. מספר רב של מילים נכתב על המקום הזה. כל הפריס הנוגעים בדבר והלכו מאוהב בזה.

קשה שלא להתאהב בפריס. זה מקום קסום ואני יכול לראות מדוע אנשים רבים כל כך נוהרים לרחובותיו. פריז מפרישה תרבות, תחכום וסגנון.

האזור הושב על ידי שבטי גאלי בסביבות המאה השלישית לפני הספירה, ואחר כך נכבש הרומאים בסביבות 52 לפני הספירה. הם הקימו מחנה בגדה השמאלית וקראו את ההתיישבות שלהם לוטיה. הנצרות נתפסה באזור בסביבות המאה השלישית לספירה ועד 508, פריז הפכה לבירת שושלת מרובינג. העיר פוטרה על ידי ויקינגים בשנת 845 אך התאוששה והדחה פלישות ויקינג עוד יותר. עד המאה ה -12, פריז הייתה המרכז הכלכלי והתרבותי של כל צרפת, ועד המאה הבאה, זו הייתה העיר המשמעותית ביותר בכל אירופה.

כיום, פריז היא אחד היעדים האיקוניים והמבוקשים ביותר בעולם. וכמו מיליונים לפני, התאהבתי בזה ברגע שהגעתי. אני זוכר גם את הרגע המדויק.

זה היה בערך חצות, והייתי רק בפריס שעתיים. פגשתי חברים במשך לילה בעיירה ועדיין לא ראיתי הרבה מהעיר כשהגעתי מאוחר מבורדו. ראיתי רק את המטרו ואת החסימה האחת לדירה של חבר שלי, שם הורדתי את התיקים שלי.

אבל, השני שיצאנו מתחנת המטרו ליד ארק דה טריומפה והתפעלתי בשאנז-אליזה, הייתי מאוהב. קופידון ירה בחץ שלו בצורה הטובה ביותר דרכי.

בילינו בילוי מדהים בעיר, לפגוש את המקומיים ולחגוג עד עלות השחר. כשמעדנו הביתה באור הבוקר, ידעתי שתמיד הייתי מחובר לעיר הזו.

עם יומיים בלבד בעיר, הספקתי רק לראות את המראות הגדולים ולנדוד ברחובות העיר. (עריכה: מכיוון שהביקור הראשון שלי בשנת 2008 הייתי בפריס פעמים רבות. אפילו עברתי לשם קצת!)

אחד הדברים הראשונים שהכה אותי היה כמה זה מרווח. פריז מלאה ברחובות רחבים, המון ריבועים וכיכרות קטנות ופארקים גדולים. בערים אירופיות, במיוחד אלה ישנות כמו פריז, לעיתים רחוקות אתה מוצא פתיחות כזו. מבנים ישנים נבנו בדרך כלל קרוב יחד, וכל טיול בלונדון, ברצלונה, רומא או פראג יגרום לך לתהות איך אנשים מתקדמים ברחובות קלסטרופוביים כאלה.

אבל פריז שונה.

יש כאן הרבה שטח פתוח. זה גורם לעיר להרגיש הרבה פחות עסוקה והרבה יותר רגועה. אתה יכול ללכת, אתה יכול לזוז. זה מרענן. (מאוחר יותר גיליתי שזה בגלל שבשנות החמישים של המאה העשרים, הרחובות הורחבו ומודרניים למה שאתה רואה היום.)

עם זמן מוגבל, דבקתי באתרים הגדולים במרכז העיר. טיילתי בטוליירס ותהיתי אם דן בראון ישתמש שוב בלובר בספרים עתידיים. (אבל לא נכנסתי – הלובר ראוי להרבה יותר זמן ממה שיכולתי לתת לו בטיול הזה והייתי ממהר. זה היה צריך לחכות.)

שיאי הטיול הגיעו ביום השני שלי שם. ביליתי שש שעות בשיטוט ברחובות פריז, התאהבתי בזה הרבה יותר ויותר. העיר יפה. יפה בטיפשות. כל זה.

אני שמח במיוחד ברובע הלטיני. אזור היסטורי זה כלל רחובות קטנטנים ומפותלים הפונים בזוויות מוזרות ונפתחים על ריבועים קטנים עם קפה. למרות היותם כל כך קרובים לנוטרדאם, היו מעט תיירים שהסתובבו. הרחובות שם היו הרבה יותר שקטים מאשר במקומות אחרים, וזה נראה כמו אזור טוב לאכול ולהירגע בו. הייתי אסיר תודה ללכת לאיבוד בו לזמן מה.

מקום אחר שאהבתי היה ג’רדין דו לוקסמבורג. הגן הענק הענק הזה, המתפרש על פני 56 דונם, מאחורי הפאלה דו לוקסמבורג הוא חביב מקומי ביום קיץ חם. שבילים מרופדים עצים זייגזג ‘סביב האזור, מתחברים לפארקים לפיקניק או לנמנם במגרשי טניס כדי לשחק עליהם. יש מזרקה מרכזית גדולה ומקום קטן גם לסירות מירוץ. זה היה מלא באנשים שמתפשטים ואוכלים ונהנים מהחיים.

דבר אחד שהרשים אותי בגנים היה המספר הגדול של הכיסאות בכל מקום. למעשה, לפארקים רבים בפריס היו כסאות. כסאות שלא נקשרו, כי אף אחד לא לוקח אותם. הם פשוט שם. בהרבה מקומות אחרים שהייתי, אנשים היו גונבים את הכיסאות, ולאט לאט הם ייעלמו, יקרים מכדי להחליף. אבל לא כאן. אנשים פשוט נותנים להם להיות!

ואיך יכולתי לשכוח את שני המראות המשמעותיים ביותר: מגדל אייפל ונוטרדאם.

אם אני כנה, מגדל אייפל לא היה כל כך יוצא מן הכלל בפעם הראשונה שראיתי אותו. ירד גשם, ונראה היה שהמגדל משתלב בעננים האפורים מעל הראש. כן, זה היה מגניב, אבל זה לא היה עוצר נשימה. ואז ראיתי את זה טים שניe. On a clear blue day, the tower stuck out in the sky, reaching high above the surrounding buildings. walking toward it, I got much more excited, and when I saw it towering above the Seine, I was impressed. really impressed.

However, I was not amazed with the two-hour wait to get to the top and so skipped that. but what a sight! The Eiffel Tower, or the “metal asparagus” as Parisians used to call it, is mesmerizing. It’s the symbol of the City of Love, which is apparent by the large number of couples caressing each other on the surrounding grass.

Notre Dame was cleaner than I thought it would be. I expected a grim structure, giving the Gothic architecture an even darker and mystical feel. Sadly, it seems the building has been cleaned over the last few years. I think it takes away from the history and foreboding of the structure. C’est la vie, though, right?

The real charm of Notre Dame is its buttressed oval rear. This part is breathtaking, and the Gothic art is very elaborate and well designed. The downside is the sea of tourists who crowd this place each day. They swarm around like bees to honey.

In short, Paris was amazing. I loved it all and will come back as soon as I possibly can. There’s a vibe to this city that connects with mine and I felt like the two of us just belonged together.

My next post will give suggestions for traveling around the city and offer much more useful advice. but this is my Paris love story. So numerous of us have one.

Get Your extensive budget guide to Paris!

For much more extensive information, check out my guidebook to Paris written for budget travelers like you! It cuts out the fluff found in other guides and gets straight to the useful information you need to travel around Paris. You’ll find suggested itineraries, budgets, ways to save money, on- and off-the-beaten-path things to see and do, non-touristy restaurants, markets, bars, transportation and safety tips, and much more! Click here to learn much more and get your copy today!

Book Your trip to Paris: Logistical suggestions and Tricks
ספר הטיסה שלך
השתמש ב- SkyScanner או ב- Momondo כדי למצוא טיסה זולה. They are my two favorite search engines, because they search sites and airlines around the globe, so you always know no stone is being left unturned. start with Skyscanner first though, because it has the most significant reach!

הזמן את לינה שלך
You can book your hostel with Hostelworld, as it has the most significant inventory and best deals. If you want to stay somewhere other than a hostel, use Booking.com, as it consistently returns the most affordable rates for guesthouses and hotels. My top favorite places to stay in Paris are:

התעלה של כריסטופר הקדוש

3 אכסניה ברווזים

Les Piaules.

If you’re searching for much more places to stay, here for my favorite hostels in Paris.

And if you’re wondering what part of town to stay in, here’s my neighborhood breakdown!

אל תשכח ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות ישמר עלייך מפני מחלה, פציעה, גניבה וביטולים. זו הגנה נרחבת למקרה שמשהו ישתבש. I never go on a trip without it, as I’ve had to use it numerous times in the past. החברות האהובות עלי המציעות את השירות והערך הטוב ביותר הן:

כנף בטיחות (עבור כולם מתחת 70)

Insure My trip (for those 70 and over)

Medjet (עבור כיסוי חוזר נוסף)

Looking for the best companies to save money with?
בדוק את דף המשאבים שלי עבור החברות הטובות ביותר להשתמש בעת נסיעה. I list all the ones I use to save money on the road. They will do the same for you.

Need a guide?
Paris has some really interesting tours. My favorite company is Take Walks. It has expert guides and can get you behind the scenes at the city’s best attractions.

If you want a bike tour, use Fat Tire Tours. It has the best and many cost effective bike trips in town.

Want much more information on Paris?
Be sure to visit our robust destination guide to Paris for even much more planning tips!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *